Proč volit Zelené? Názory a fakta pěkně pohromadě

Nevíte, zda je rozumné dát hlas Straně zelených? Neorientujete se v politice nebo ekonomice natolik, abyste mohli posoudit, zda je volba Zelených a toho co nabízí odpovědná a správná? Váháte, zda by váš hlas pro Zelené nebyl zbytečný? Máte-li chvilku, podívejte se, co o Straně zelených a jejím programu říkají nezávislí odborníci, novináři, osobnosti nebo úplně obyčejní lidé. Budete překvapení, jak moc jsou Zelení a jejich program přijímání pozitivně. Relevantní fakta, názory a doporučení jako podklady pro vaše rozhodnutí – to vše na jediném místě nabízí tento článek.

Nezávislá hodnocení novinářů a odborníků

Na ekonomickém programu se podíleli přední ekonomové Jan Švejnar, Tomáš Sedláček a Miroslav Zámečník a ekonomickými odborníky je velmi oceňován. Jeho prioritami jsou boj s korupcí, tvorba nových pracovních míst zejména v oblastech čistých technologií a snižování zadlužování, ovšem ne na úkor investic do školství, vědy nebo kultury.
http://ekonomika.ihned.cz/c1-41813950-miroslav-zamecnik-on-line-ktera-strana-ma-nej-ekonomicky-program

Nejen podle MF Dnes přináší program Strany zelených nejlepší kroky v oblastiboje proti korupci. Připomínám, že Strana zelených za sebou nemá jediný korupční skandál a nejlépe také uspěla v testu MF Dnes při pokusu o ovlivnění zákona korupcí.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/165711.aspx

Spolu s ODS a TOP09 patří program Strany zelených k nejlepším v oblasti zdravotnictví, jak říká skupina odborníků sdružená v organizaci České zdravotnické fórum.
http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/zdravotnictvi-pry-prospeji-nejvice-ods-zeleni-a-top-09/478838

Strana Zelených je už tradičně nejotevřenější pro účast žen v politice, na svých kandidátkách jim dává největší prostor i na volitelných místech, říká sdružení Padesát procent.
http://padesatprocent.cz/cz/zpravodajstvi/zeleni-jsou-zenam-opet-nejotevrenejsi

Strana zelených je podle mnohých nejlepší volbou pro učitele. Jeden z nich vyzval své kolegy k podpoře Zelených v otevřeném dopise.
http://www.zeleni.cz/media/aktuality/otevreny-dopis-ucitele-ucitelum/

Podle Hospodářských novin je pro mladé lidi a studenty je volba Zelených nejlepší, nejlépe hájí jejich zájmy, zejména tím, že prosazuje zvýšit o třetinu investice do školství, vědy a výzkumu.
http://hn.ihned.cz/c1-43753280-volbou-pro-mlade-jsou-zeleni

V oblasti životního prostředí za poslední čtyři roky nejlépe v parlamentu hlasovali Zelení a KDU-ČSL, říká nezávislé hodnocení ekologických organizací.
http://zpravy.idnes.cz/za-zivotni-prostredi-se-ve-snemovne-nejvice-bili-zeleni-a-lidovci-p90-/domaci.asp?c=A100524_135830_domaci_taj

Strana zelených obdržela v hodnocení iniciativy Inventura demokracie nejlepší hodnocení v oblastech omezování poslanecké imunity nebo lobbingu.
http://www.zeleni.cz/media/aktuality/zeleni-obstali-v-testu-inventury-demokracie/

A nakonec, Strana zelených nabízí nejpřijatelnější a konkrétní program progay a lesbickou menšinu:
http://www.colourplanet.cz/71990-vysledky-gay-voleb-ctenaru-colour-planet
Nebudete v tom sami!

Stranu zelených podporuje ve volební kampani velké množství osobností ze všech společenských oborů – Václavem Havlem počínaje a skupinou Tata Bojs konče. Jejich přehled najdete na http://www.zeleni.cz/podporuji-nas/

Svoje rozhodnutí dát hlas Zeleným vyjádřilo nahlas také mnoho další lidínezávisle na tom, zda se zapojili do oficiální předvolební kampaně – prostě to jen chtěli dát vedět světu, ať už k tomu měli různé motivace. A mnozí z nich nešetří ani kritikou – protože jen díky ní se člověk může opravdu zodpovědně rozhodnout. Zde je výběr některých z nich:

Literární kritik Jiří Peňás (obzvlášť pěkně napsáno)
http://www.lidovky.cz/penas-tentokrat-trochu-agitace-dm5-/ln_nazory.asp?c=A100526_101745_ln_nazory_tai

Jeden z nejlepších českých investigativních novinářů Miroslav Motejlek
http://www.motejlek.com/smrt-colka-znamena-ze-se-pokrok-dal-spatnym-smerem-stejne-jako-jiri-penas-a-prezident-havel-volim-zelene

Výtvarník Vladimír Kokolia
http://www.kokolia.eu/bloguje/849694_item.php

Politolog Šádí Shanáh
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/sadi-shanaah.php?itemid=9923

Manažer Ján Simkanič
http://www.simindr.cz/proc-budu-volit-zelene/

Ekolog Mojmír Vlašín
http://vlasin.blog.idnes.cz/c/138167/Co-ti-Zeleni-predvedli.html

Nebo třeba velké množství lidí, kteří se živí na českém internetu – museli jste si na Facebooku nebo Twitteru všimnout ikonek se zeleným čtyřlístkem. Má nějaká jiná strana takovou veřejně vyjádřenou podporu?
Váháte že váš hlas propadne, když se Zelení nedostanou nad 5%? Nebojte se!

Volební průzkumy často označovali preference Zelených na hranici 5% a někdo argumentuje tím, že hlas pro Zelené ze ztracený, protože se třeba do parlamentu nedostanou. Nevěřte tomu – ztracený je jen ten hlas, kterým člověk nevolí podle toho, jak by opravdu chtěl. Nehledě na to, že samotné volební průzkumy jsou dost pochybné, viz tento článek:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/clanek.phtml?id=668471

Váš hlas je důležitý

Pokud vám jsou myšlenky a principy, které prosazuje Strana zelených alespoň trochu blízké, dejte jí prosím svůj hlas. Na rozdíl od hlasu jiným stranám, které nebojují o to, aby překročily onu pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do parlamentu, je každý jednotlivý hlas pro Zelené mnohem důležitější. Pokud by měla důležitá témata, které prosazuje Strana zelených, z politiky zmizet jenom pro to, že se tato strana nedostane do parlamentu o pár hlasů, byla by to velká škoda.

A pokud už jste rozhodnuti Stranu zelených volit, pomozte jí a pošlete prosím tento článek svým přátelům, známým nebo členům rodiny, o kterých si myslíte, že by Straně zelených také mohli třeba dát svůj hlas. Třeba jim také pomůže v rozhodování. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + fifteen =