CV

Narozen:
V sobotu 26. července 1980 ve Vítkově (okres Opava)

Doma:
Vyrůstal jsem v Bruntále, do školy začal chodit v Opavě, na vysokou šel do Zlína a cca od roku 2003 osm let žiju na Vsetíně.

Vzdělání:
Mendelovo gymnázium v Opavě (maturita 1998) → Univerzita Tomáše Bati Zlín, Fakulta multimediálních komunikací, obor Audiovizuální reklama (BcA. 2002) → Vysoká škola podnikání Ostrava, obor ekonomie a podnikání (Bc, 2006). Ani jeden z těchto titulů obvykle nepoužívám.

Jazyky:
Domluvím se bez problémů anglicky a polsky, s problémy rusky.  Z gymnaziální němčiny mi toho moc nezůstalo.

Práce:
Už na vysoké škole, oficiálně v roce 2001, jsme založili eSports.cz, s.r.o., takže s výjimkou středoškolských brigád jsem nikdy nebyl nikde pořádně zaměstnán. Ze začátku jsem ve firmě dělal vše možné a prošel si všemi profesemi, až jsem to dotáhl na technologický a obsahový rozvoj internetových projektů a řízení jejich vývoje. Řídil jsem vývoj internetových projektů střední velikosti, například hokej.cz, fotbal.cz nebo onlajny.com.

V roce 2015 jsem i pod vlivem „migrační krize“ dospěl k závěru, že IT business není to, čemu bych se chtěl věnovat celý život, a svůj podíl ve firmě jsem odprodal. Od té doby jsem na volné noze, věnuju se zejména konzultační činnosti a politice.

Další zkušenosti:
Jako sportovní novinář jsem dlouhodobě externě spolupracoval s nejrůznějšími médii v oblasti sportu. V sezoně 2006-2007 jsem působil jako tiskový mluvčí a media manager české hokejové reprezentace, kromě toho mám za sebou několik světových hokejových turnajů v roli novináře i člena organizačního týmu.

Působil nebo působím  také v roli lektora v oblasti soukromí a bezpečnosti na internetu, podpory podnikání, lepšího fungování organizací nebo online nástrojů pro lepší fungování firem i neziskovek. Pro několik organizací jsem připravoval pravidla GDPR a konzultuju jejich weby. V letech 2010 – 2016 jsem s přáteli jako první v Česku pořádal ne-konferenci Barcamp.cz, a podílím se také na organizací eventů, například festivalu Hradecký Slunovrat.

Aktivismus a politika:
Na přelomu tisíciletí jsme se věnovali s kamarády místním ekologickým projektům v rámci opavské pobočky sdružení Vita, absolvoval jsem Školu občanské iniciativy Hnutí Duha a pak se věnoval spíše rozvoji firmy. Nicméně cca od roku 2009 jsem se k aktivismu vrátil. Lokální politiku provozuju převážně v rámci základní organizace Strany zelených, resp. Koalice pro otevřený Vsetín, pro nepolitické aktivity jsem činný ve spolku Vsetínské fórum

V letech 2014 – 2018 jsem byl členem předsednictva české Strany zelených, od roku 2018 jsem členem předsednictva European Green Party.

Zájmy:
Kromě věcí, popsaných v předchozích bodech – protože práce, aktivismus i další věci co dělám mě prostě baví – rád běhám, chodím na hokej, vařím, rád čtu knížky ze současnosti a cestuju vlakem. O tom posledním píšu blog – www.cestavlakem.cz