Narozen:
V sobotu 26. července 1980 ve Vítkově (okres Opava)

Doma:
Vyrůstal jsem v Bruntále, do školy začal chodit v Opavě, na vysokou šel do Zlína a posledních cca osm let žiju na Vsetíně. Výsledek: Sudeťák importovaný na Valašsko.

Vzdělání:
Mendelovo gymnázium v Opavě (maturita 1998) → Univerzita Tomáše Bati Zlín, Fakulta multimediálních komunikací, obor Audiovizuální reklama (BcA. 2002) → Vysoká škola podnikání Ostrava, obor ekonomie a podnikání (Bc, 2006). Ani jeden z těchto obskurních titulů obvykle nepoužívám.

Jazyky:
Domluvím se bez problémů anglicky a rusky, s problémy polsky. Z gymnaziální němčiny mi toho moc nezůstalo a moje španělština stačí tak na hotel a restauraci.

Práce:
Už na vysoké škole, oficiálně v roce 2001, jsme založili eSports.cz, s.r.o., takže s výjimkou středoškolských brigád jsem nikdy nebyl nikde pořádně zaměstnán. Ze začátku jsem ve firmě dělal vše možné a prošel si všemi profesemi, nyní se soustředím na technologický a obsahový rozvoj internetových projektů a řízení jejich vývoje. Žádnou počítačovou technologii neovládám dokonale, ale o většině z nich musím vědět aspoň něco, abych rozuměl jazyku našich programátorů a grafiků. Kromě toho mě samozřejmě podnikání donutilo porozumět základům účetnictví, potřebné legislativy, marketingu, práce s lidmi a výměny tonerů v kopírce.

Další zkušenosti:
Jako sportovní novinář jsem dlouhoodbě externě spolupracoval s Opavským deníkem a webem www.hokej.cz, občasně také s iHned.cz, britským magazínem Power Play a lehce i Českou televizí i TV Nova. V sezoně 2006-2007 jsem působil jako tiskový mluvčí a media manager české hokejové reprezentace, kromě toho mám za sebou několik světových hokejových turnajů v roli novináře i člena organizačního týmu. Působil jsem také v roli lektora o využívání sociálních sítí pro neziskovky i byznys, o občanském aktivismu nebo o tom, že podnikání je sexy. V roce 2010 jsem s přáteli jako první v Česku začal pořádat ne-konferenci Barcamp.cz, která se od t doby koná pravidelně.

Aktivismus a politika:
Na přelomu tisíciletí jsme se věnovali s kamarády místním ekologickým projektům v rámci opavské pobočky sdružení Vita, absolvoval jsem Školu občanské iniciativy Hnutí Duha a pak se věnoval spíše rozvoji firmy. Nicméně cca od roku 2009 jsem se k aktivismu místnímu a nově i internetovému vrátil. Místní aktivismus provozuju převážně v rámci základní organizace Strany zelených, internetový pomocí webu Datablog.cz a přidružených aktivit. Ad hoc se podílím na nejrůznějších projektech e-demokracie, naposledy je to web www.slibujeme.cz. Spolupracuju s Nadací Open Society Fund, občas ám předášky na středních a vysokách školách a podílel jsem se na akčním plánu České republiky pro iniciativu Open Government Partnership. Od roku 2014 jsem členem předsednictva Strany zelených a také zastupitelem města Vsetína.

Zájmy:
Kromě věcí, popsaných v předchozích bodech – protože práce, aktivismus i další věci co dělám mě prostě baví – rád běhám, chodím na hokej, vařím, rád čtu knížky ze současnosti a cestuju podle Lonely planet se svojí milou, převážně směrem na východ.