30 let, moje narozeniny a vy


Za pár dní mi bude třicet a k narozeninám, zvláště pak kulatým, se obvykle blízkým lidem dávají dárky. Chtěl bych vás všechny, více i méně blízké, požádat v této souvislosti o něco méně obvyklého

Nedávejte mi prosím k těmto narozeninám žádný dárek.

Vše, co k životu potřebuju – a navíc mnoho věcí, které k životu vůbec nepotřebuju – už mám, nebo si mohu bez větších problémů obstarat. To, co dělá život příjemný, tedy vaše společnost, je naštěstí k mání po celý rok, nejen v den narozenin.

A to jediné, co bych si opravdu ze srdce přál, mi stejně dát nemůžete.

Můžete ale udělat na mé narozeniny radost těm, kteří to opravdu ocení.

Rád bych vás požádal, abyste namísto dárku pro mě obdarovali Barmské centrum Praha, neziskovou organizaci, která se snaží po malých krůčcích bojovat za lepší život obyčejných lidí v Barmě. Že ani nevíte, kde Barma vlastně je a co se tam děje? Je to země ve východní Asii, ve které je vojenskou diktaturou mnoho lidí pronásledováno, jsou porušována základní lidská práva a některé skupiny obyvatel trápí hladomor. Více se dočtete na www.burma-center.org

Pokud mi chcete na narozeniny udělat drobnou radost, pošlete třicetikorunovou DMSku na sbírku DMS Bambus (DMS BAMBUS na 87 777). Pokud mi chcete udělat větší radost, pošlete celoroční DMSku (DMS ROK BAMBUS na 87 777), přispějete tak 12×30 Kč. A pokud mi chcete udělat úplně největší radost, odpusťte si jednu lahev Bushmills, Jamesona nebo Šilínkova savignonu a pošlete na transparentní účet Barmského centra pár stokorun (4547242001/5500, případně www.mikroprojekty.cz).

Třicet korun na moje třicetiny, to není zase tak moc, co říkáte?

Za pár dní odjíždím také na východ, i když ne tak daleko. Gruzie je nicméně také země, která má s nesvobodou svoje bolestné zkušenosti. Moje milá kamarádka Klárka si zde otevřela Kavárnu u vytržení a lákadlo přivítat třicetiny mezi kavkazskými horami, její hlubokou lidskostí a láskou k životu všech okolo bylo silnější než chuť zůstat s vámi doma.

Mějte se tady těch pár dnů krásně a užívejte si léto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × four =